1400/09/12
  1400/09/12
0
0

ثبت نام سال تحصیلی 1400-1401

✅دانش آموز راه علم و دانش✅
در‌ها را بگشایید که خورشید مهر از روزنه‌های دانایی دمیده است
در‌ها را بگشایید تا بار دیگر بابا برای تشنگان دانایی آب بیاورد
در‌ها بگشایید تا آن مرد در باران بیاید
امروز، روز علم است
روز بازگشایی دروازه‌های دانش برای جویندگان آن
پنجره‌های کلاس را باز کنید تا تخته سیاه، از هوای تازه تلاش‌ها پر شود
دوباره زندگی در کلاس‌ها جانی تازه می‌گیرد
گچ با تخته سیاه آشتی می‌کند
نیمکت‌های خاک خورده دوباره تمیز می‌شود
دفترها، از بابا و انار و ادیسون و معادله و… پر می‌شود
در‌ها را بگشایید تا شور و شوق پرواز در بال‌های پرندگان ریخته
و صدای دلنشین معلم، در چهار سمت کلاس طنین انداز شود
بچه‌ها بازگشایی مدارس و نوید تلاشی دوباره و شروع سال تحصیلی جدید را به شما تبریک می‌گویم

سیده مهناز موسوی مدیریت دبیرستان نمونه دولتی شهید بهشتی کرج

💠به نام خدا💠

✅ با سلام و احترام و ادب محضر اولیاء گرامی و دانش آموزان عزیز بیرستان نمونه دولتی شهید بهشتی :

✅با توجه به بیماری کرونا و برگذاری کلاس ها به صورت مجازی امیدواریم که امسال با ریشه کنی این بیماری به صورت حضوری در خدمت کلیه دانش آموزان عزیز باشیم و در تشکیل کلاس ها تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا و وزارت آموزش و پرورش هستیم.

✔ آیین نامه انضباطی

✅ هر دانش اموز در طول سال تحصیلی موظف است موازین اسلامی و انضباطی  ومقررات آموزشی وپرورشی را در رفتار و اخلاق خویش به شرح زیر معمول دارد:

1-ادب و احترام نسبت به کارکنان واحد آموزشی را رعایت نماید.


2-حسن رفتار، اخلاق وهمکاری با سایر دانش آموزان و احترام به حقوق اجتماعی دانش آموزان دیگر را رعایت نماید.


3-سعی شایسته در تحصیل ،یادگیری وفعالیت های علمی داشته واز دستورات اموزشی وتربیتی اطاعت نموده همچنین در فعالیت های اجتماعی دبیرستان ،انجام فرائض دینی  شرکت فعال داشته باشد.


4-ورود وخروج به موقع در دبیرستان (مطابق با برنامه اموزش وپرورش)داشته ودر مراسم صبحگاهی ضمن رعایت انضباط فعالیتی بایسته و شایسته  داشته باشد.(از خروج دانش اموزان بدون حضور ولی دانش اموز معذوریم)


تبصره یک:

دانش آموز به هیچ وجه نباید بعد از حضور دبیر ،به کلاس وارد شده مگر با اجازه و هماهنگی مسئولین پایه و در راهرو وکلاس نظم وانضباط را رعایت نماید.


تبصره دو:

حضور در دبیرستان درغیر ساعات مقرر (جهت انجام فعالیت های پرورشی ،اجتماعی ،درسی ،ورزشی و…منتسب به دبیرستان)منوط به کسب اجازه کتبی از ولی با اطلاع و موافقت مسئولان اجرایی دبیرستان می باشد.


5-در کلاس طبق برنامه هفتگی حضور مرتب ومنظم داشته واز غیبت های غیر موجه پرهیز نماید.


تبصره سه:

درصورت غیبت دانش آموزان از مدرسه لازم است ولی دانش اموز با حضور در واحد اموزشی حداکثر تا ساعت 30/8 صبح همان روز علت غیبت را به معاومن مربوطه اطلاع داده وبا ارائه دلایل شفاهی یا گواهی کتبی معتبر نسبت به توجیه علت غیبت دانش اموز اقدام نماید.تشخیص و موجه نمودن غیبت دانش اموزان با مسئولان دبیرستان است ودر صورت غیر موجه بودن غیبت از نمره انضباط دانش اموز کسر خواهد شد.


6-بهداشت فردی را رعایت نموده وبا کمک و یاری دانش اموزان دیگر در پاکیزه نگه داشتن فضای کلاس و دبیرستان همکاری نماید.


7-دانش اموز به هنگام حضور در مدرسه موظف است از پوشش ساده ومناسب استفاده نموده  واز پوشیدن شلوارهای تنگ  وکفش های نامناسب خودداری نماید.


8-دانش اموزان جهت حفظ تقدس و جایگاه مقام دانش آموزی موظف است شئونات در خور شخصیت دانش اموزان را در خارج از مدرسه وهر زمانی که به مدرسه مراجعه می نماید نیز رعایت نماید.


9-از همراه داشتن  اشیاءگرانبها ، تجملی و زینتی و وسایل غیر اموزشی غیر مجاز از قبیل هرنوع نشریه،سی دی ،فلش ،وسایل بازی الکترونیکی،تلفن همراه، نوت بوک،لپ تاپ،انگشتر وگردنبند و…در واحد اموزشی جدا خودداری نماید.درغیراین صورت طبق مصوبه شورای مدارس برخورد خواهد شد.


10-حفظ و مراقبت از وسایل خویش ونگهداری از اموال وتجهیزات ساختمان از وظایف و مسئولیت های دانش اموزان بوده و در صورت ایجاد خسارت موظف به جبران ان می باشد.


11-به منظور رعایت مسائل ایمنی وحفاظتی در واحد اموزشی ،دانش اموزان بدون حضور واجازه دبیر ومسئول مربوطه حق استفاده از تجهیزات فنی ،آزمایشگاهی ،صوتی و تصویری را ندارد.


12-در صورتی که اولیاء دانش آموز در هر یک از جلساتی که در مدرسه تشکیل می شود حضور نداشته باشد به منظور عدم ارائه دعوت نامه از طرف دانش اموز به ولی تلقی شده وموضوع در پرونده انضباطی درج  وکسر نمره انضباط خواهد شد.


13-از هر نوع شوخی اعم از خطرساز وتوهین به شخصیت دیگران وهمچنین از حرکات ورزشی خطرناک در راهرو و حیاط دبیرستان در ساعت تفریح پرهیز نماید.


14-هر دانش اموز دارای یک پرونده انضباطی نزد معاونین پایه می باشد که کلیه موارد انضباطی از قبیل تشویق ها،غیبت تاخیر،بی نظمی،عدم انجام تکالیف،همراه داشتن وسایل غیر آموزشی در آن ثبت شده ومبنای نمره انضباط دانش اموز قرار می گیرد.


15-دانش آموز موظف است که تکالیف خواسته شده از طرف دبیران را به نحو احسن وجه انجام داده و به هر دلیل از شوخی ،رفتارهای ناشایست و… در کلاس درس بپرهیزدودر صورت مشاهده و گزارش توسط دبیرمربوطه مطابق با مقررات با وی برخورد وعلاوه بر کسر نمره انضباط در پرونده تحصیلی وی ثبت می گردد.


16-دانش آموز موظف است لوازم و وسایل آموزشی (کتاب،کتاب کمک آموزشی،جزوه و دفاتر مربوطه) را به همراه داشته باشد.


17-دانش اموز در زمان استراحت دبیران نباید در محل استراحت ایشان حضور داشته باشند وبرای ملاقات با دبیر مورد نظر می توانند با مشاور پایه هماهنگی های لازم را انجام دهند.


18-دانش آموزان موظفند در زمان برگزاری آزمون ها به موقع در جلسات حاضر شده واز آوردن وسایل اضافی ،کتاب و جزوه در جلسه امتحان بپرهیزند.

موارد خاص:

-هرگونه فعالیت خارج از برنامه باید با اطلاع وهماهنگی معاونین انجام پذیرد.


-اولیاء محترم و دانش اموزان عزیز موظفند که به نامه و پیام های ارسالی پاسخ به موقع دهند.


دانش اموزانی که راهنمایی های تربیتی  واموزشی در آنها مفید و موثر واقع نگردد با رعایت ترتیب و تناسب ذیل مورد تذکر وتنبیه قرار می گیرند.


– تذکر یا اخطار شفاهی به طور خصوصی


– تذکر یا اخطار شفاهی در حضور والدین وکسر از نمره انضباط


– اخطار کتبی وکسر نمره انضباط در هر مرتبه و در صورت تکرار، اخذ تعهد کتبی از دانش اموزان  و ولی او به منظور عدم تکرار موارد مشابه.


– اخراج موقت از مدرسه به مدت یک تا سه روز و اطلاع به ولی دانش اموز به طور حضوری و درج در پرونده با هماهنگی شورای اموزشی و اداری .


نکته یک:کسب اطلاع از وضعیت عمومی، رفتاری و انضباطی دانش آموزان مگر در موارد خاصو با صلاح دید مسئولان دبیرستان، تنها مختص به اولیای دانش آموزان می باشد.


نکته دو:در صورت تغییر شماره تلفن منزل، همراه و محل کار، آدرس منزل، مراتب را در اسرع وقت به دفتر دبیرستان اطلاع دهید.


19- مطابق بااساسنامه مدارسص نمونه دولتی دانش آموز دارای نمره الف بوده و در طول سال تحصیلی چنانچه دارای نمره خاکستری ( زیر 17 ) باشد بر اساس آیین نامه بعد از تذکر به مدارس عادی دولتی هدایت خواهد شد. 


20- در خصوص کلاس های فوق برنامه توجه ویژه داشته باشید و برای هر کلاس 5 ساعت فوق برنامه منظور گردیده است.


21- چنانچه آموزش به صورت مجازی باشد  می بایست عکس پروفایل دانش آموزان لوگو دبیرستان باشد.


22- هزینه های خدمات آموزشی مصوب در ابتدای سال پرداخت و تسویه گردد.


23- با توجه به خاص و نمونه بودن مدرسه از دانش آموزان عزیز انتظار می رود که سطح علمی خود را با توجه به شرایط مدرسه بالا برده و انتظار نامعقول در خصوص پایین آمدن سطح علمی مدرسه نداشته باشند.


24- به سیاست های آموزشی اساتید خود توجه ویژه داشته و سعی در انجام بهینه امور آموزشی و پرورشی داشته باشند.


25- در خصوص برگذاری آزمونها بر اساس نظر اساتید عمل خواهد شد و می تواند به صورت حضوری ، مجازی ،شفاهی ، کتبی و یا آنلاین باشد.